Struinpaden worden Mountainbikeroutes

Steeds meer natuurgebieden krijgen mountain bike routes. Die kruisen natuurlijk wandelpaden. En wie heeft er dan voorrang? Hier geldt natuurlijk het recht van de snelste en sterkste

Er zijn geen regels voor plaatsen die geen (openbare) weg zijn. Het is op dat soort paden een kwestie van geven en nemen.  En dan gaat het erom: wie geeft en wie neemt. Een korte blik op internet leert ons snel hoe dat uitpakt. Wat zeggen de bikers: “Het is niet meer dan redelijk dat je als wandelaar ruimte geeft waar mogelijk (het zou onzinnig zijn als iedereen achter de langzaamste gebruiker moet blijven hangen), maar daartegenover staat de plicht voor de snelle fietser om verrekte goed uit zijn doppen te kijken en ongelukken te voorkomen.” Een snelle fietser op een bosparcours heeft z’n handen vol aan het bike-pad en kán iet tegelijkertijd om de bocht kijken of er voetgangers zijn. Als hij ze al ziet is het te laat en dat weten de voetgangers ook.

Vrij en onbezorgd wandelen is daardoor op steeds meer voetpaden onmogelijk. Beheerders lijken zich de impact van mountainbike parcours niet te realiseren.

Voetgangersvereniging Nederland gaat beheerders van natuurgebieden vragen hun eigen fiets-bias tegen het licht te houden. De bandbreedte van de impact van ogenschijnlijk smalle mountainbike routes op de bewegingsvrijheid van andere deelnemers is veel groter dan enkel het fietspad.

Gerelateerde artikelen

Haast altijd weer haast

Haast altijd weer haast

Steeds meer natuurgebieden krijgen mountain bike routes. Die kruisen natuurlijk wandelpaden. En wie heeft er dan voorrang? Hier geldt natuurlijk het recht van de snelste en sterkste Het is geweldig dat mensen de auto thuislaten en de fiets nemen. Fijn! Dat we de...

Lees meer
Fietser te Gast , Shared Space

Fietser te Gast , Shared Space

Fietser te Gast , Shared Space. Het lijkt slim. De praktijk wijst anders uit. Fietsers laten zich weinig gelegen liggen aan het ‘te gast’ zijn. Fietser te Gast , Shared Space, het lijkt slim, samen de openbare ruimte delen onder de noemer “Fietser te Gast” op het...

Lees meer