Ruimte voor “fietser en voetgangers”?

In de meeste beleidsnota’s en plannen worden “fietsers en voetgangers” als één groep beschouwd. Maar klopt dat nog wel?

In de meeste beleidsnota’s en plannen worden “fietsers en voetgangers” als één groep beschouwd. Klopt dat nog wel? Eigenlijk is de auto dan nog steeds de maat, want “fietsers en voetgangers” zijn gewoon de “niet-auto’s”. Het idee is dat beiden last hebben van auto’s. Dat klopt, maar dat perspectief maakt blind voor het gevaar dat fietsers op hun beurt weer opleveren voor de voetganger. Sommige fietsers houden echt rekening met de kwetsbaarste verkeersdeelnemer. Mooi. Maar er zijn te veel fietsers die opgehitst door hun nieuwste en snelste fietsaanwinst gaan voor snelheid waar zij ook zijn.

Gerelateerde artikelen

Haast altijd weer haast

Haast altijd weer haast

Steeds meer natuurgebieden krijgen mountain bike routes. Die kruisen natuurlijk wandelpaden. En wie heeft er dan voorrang? Hier geldt natuurlijk het recht van de snelste en sterkste Het is geweldig dat mensen de auto thuislaten en de fiets nemen. Fijn! Dat we de...

Lees meer
Struinpaden worden Mountainbikeroutes

Struinpaden worden Mountainbikeroutes

Steeds meer natuurgebieden krijgen mountain bike routes. Die kruisen natuurlijk wandelpaden. En wie heeft er dan voorrang? Hier geldt natuurlijk het recht van de snelste en sterkste Er zijn geen regels voor plaatsen die geen (openbare) weg zijn. Het is op dat soort...

Lees meer